Oyunbolumleri-Güncel Oyun Haberleri


Güncel Oyun Haberleri

29 Kasım 2016
Galatasaray eSports takımı duyuruldu!

29 Kasım 2016 Oyun Haberleri Yorum Yok


Teknolojinin gelişmesi ile birlikte ortaya çıkan yeni spor türlerinin başında gelen Elektronik Spor’lara katılan büyük takımlara bir yenisi daha eklendi. Beşiktaş ve Fenerbahçe’den sonra Galatasaray’da bugün, kendi eSpor takımının duyurusunu yaptı. Galatasaray, Elektronik Spor’larda kendilerini temsil edecek takım tercihini, Victorius Ace’den yana kullandı. Galatasaray’ın eSpor duyurusu için resmi sitesinden yaptığı açıklama ise şöyle:

“Galatasaray, League of Legends takımıyla E-spor (Elektronik Oyun Sporları) arenasına girdi. Kurulduğu ilk günden bu yana başarılı bir performans sergileyen Victorious Ace’in isim değişikliği Riot Games tarafından onaylanarak, takımın Galatasaray adıyla League of Legends (LoL) Şampiyonluk Ligi’nde yer alması resmiyet kazandı.

Galatasaray olarak hızla büyüyen ve gelişen dijital dünyanın sporla buluştuğu E-spor’a büyük önem veriyoruz. Hedefimiz, sarı kırmızı renklerin yarıştığı diğer tüm alanlarda olduğu gibi en üst seviyede mücadele ederek zirvede yer almaktır.

Şu iyi bilinmelidir ki Galatasaray, köklü geçmişinde pek çok alanda örneği olduğu gibi E-spor’un Türkiye’deki gelişiminde de etkin bir rol üstlenecektir. Ülkemizin en büyük ve en genç taraftarına sahip olmanın verdiği dinamizm ve güçlü sponsorlarıyla bu kulvarda da farkını kısa zamanda ortaya koyacaktır.

Galatasaray Esports takımının camiamıza hayırlı olmasını diliyor, kısa zamanda ve kulübe en ufak mali yük getirmeden hayata geçirilen bu projede emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.

Kamuoyuna saygılarımızla.

Galatasaray Spor Kulübü”

Yorum Yap

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

Arşivler

Copyright © 2014. Tüm hakları saklıdır.
yabancı dizi izle superbetin