Oyunbolumleri-Güncel Oyun Haberleri


Güncel Oyun Haberleri

25 Kasım 2016
Assassin’s Creed: Syndicate’nin grafikleri Playstation 4 Pro’da çok kötü gözüküyor

25 Kasım 2016 Oyun Haberleri Yorum Yok


Şu anda piyasada dünyanın en güçlü konsolu sloganı ile bulunan Sony firmasının yeni oyun konsolu Playstation 4 Pro, her ne kadar özellikle satış rakamları konusunda beklenileni vermiş olsa da performans oyuncuları ikiye bölmüş durumda. Biliyorum yine benim konsolun üzerine oynadığımı düşüneceksiniz ama belirtmeliyim ki ben aslında tam bir Playstation hayranıyım. Yani hiçbir şekilde konsolun üzerine oynama gayreti içerisinde değilim. Ancak konsol hakkında gelen kötü haberlerin de ardı arkası kesilmiyor.
Hatırlarsanız yine yaptığım bir haberde hem Playstation 4 hem de Playstation 4 Pro konsollarının bazı oyunlarda FPS testine tabi tutulduğunu ve sanılanın tam aksine Playstation 4’ün daha verimli performans verdiğini görmüştük. Ardından yeni bir iddia ortaya atılmış ve yeni konsolun çok ısınmasından dolayı eridiği söylenmişti. Şimdi de gelen bir habere göre Playstation 4 Pro kullanıcıları Assassin’s Creed: Syndicate’yi grafiklerinin kötü olmasından dolayı oynamıyorlar.

Zira söylenene göre Ubisoft, bir açıklama yapmış ve yayımladığı güncelleme ile oyunu 1080p çözünürlüğe getirip upscale işleminin yapılması ile beraber 4K grafik çözünürlüğüne sabitlemeyi amaçlamıştı. Ancak yayımlanan güncelleme, oyunun grafiklerini iyileştireceğine eskisinden daha da kötü hale getirdi. Şimdi diyebilirsiniz bu Ubisoft’un hatası diye ancak bazı söylentilere göre yapımcı şirket yamayı geliştirirken konsolun HDR ve 4K grafik desteğini sonuna kadar kullanmayı istemiş ve bu isteğe göre geliştirmiş. Ancak şirket, konsolu gözünde büyüttüğü için konsolun karşılayabileceğinden fazla grafiklerini iyileştirmiş ve hâliyle de böyle bir sorun ortaya çıkmış.

Bakalım bu sorun Ubisoft firmasından mı yoksa konsoldan kaynaklı mı resmi açıklamalar gelince öğreneceğiz.

Yorum Yap

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

Arşivler

Copyright © 2014. Tüm hakları saklıdır.
yabancı dizi izle superbetin