Oyunbolumleri-Güncel Oyun Haberleri


Güncel Oyun Haberleri

24 Kasım 2016
iPhone 4, tam 1 yıl buz tutan gölün altında kalmasına rağmen hala çalışıyor

24 Kasım 2016 Oyun Haberleri Yorum Yok


Bildiğiniz gibi artık ünlü markaların çıkardıkları telefonlar su geçirmiyor. Bu da kullanıcıları bir nebze olsun rahatlatıyor. Özellikle Apple firmasının en son çıkardığı iPhone 7 telefonlarıyla suyun altında arama yapabiliyor hatta Facebook’da bile dolaşabiliyoruz. Ancak gelen bir habere göre aslında iPhone cihazlar temelinden sağlammış. Bunu söylüyorum çünkü Amerika’nın Pennsylvania eyaleinde ilginç bir olay meydana geldi. Zira söylenene göre bundan yaklaşık 1,5 yıl önce yani 2015 yılının Mart ayında Michael Guntrum adında bir balıkçı, bir gölde balık tutarken iPhone 4 cihazını suya düşürmüş. Uzun süren aramalar sonucu ise cihaz maalesef bulunamamış ki zaten kışın nehir buz tuttuğu için telefonunu düşüren Mchael da iyice ümidini kesiyor.

Şimdi diyebilirsiniz bunda ne var diye ama işin ilginç kısmı ise bundan sonra başlıyor. Aradan 1 yıl geçtikten sonra göldeki buz tabakası eriyor ve o bölgede metal dedektörü ile hazine arayan Daniel Kalgram adındaki bir mühendis, telefonu şans eseri buluyorve sudan çıkarıyor. Telefonun üzerindeki iletişim bilgilerini kullanarak ise cihazın Michael Guntrum’a ait olduğunu anlıyor ve kendisine teslim ediyor. Cihazdan hiç umudu olmayan Michael ise iPhone 4’ü ilk olarak 2 gün boyunca pirince gömüyor ve ardından ise 1 gün boyunca şarj ediyor. Telefonu açtığında ise büyük şaşkına uğradı.

Zira cihaz su geçirme özelliği olmamasına rağmen tıpkı ilk aldığı gibi çok güzel bir şekilde çalışıyordu. Karşılaştığı durum karşısında şoka uğrayan Michael, iPhone modellerinin ne olursa olsun asla su geçirmediğini ve dayanıklı olduğunu öğrendiğini söyledi.

Yorum Yap

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

Arşivler

Copyright © 2014. Tüm hakları saklıdır.
yabancı dizi izle superbetin