Oyunbolumleri-Güncel Oyun Haberleri


Güncel Oyun Haberleri

24 Kasım 2016
Google, gazeteci ve profesörleri hedef alan hackerlara savaş açtı

24 Kasım 2016 Oyun Haberleri Yorum Yok


Bildiğiniz gibi dünyanın teknoloji devi arama motoru Google, her zaman siber güvenlikten yana olduğunu söylemiş ve bu konuda çalışmalar yapmıştır. Dünyaca ünlü arama motoru şimdi de son 24 saat içinde yaşanan hack olaylarıyla ilgili bazı çalışmalar yapmak üzere adımlar atacağını söyledi. Yaklaşık 1 gün önce bazı profesör, rektör ve gazetecilere karşı başlatılan siber saldırı, gittikçe şiddetlenmeye başladı. Özellikle hackerların bazı ünlü isimlerin bütün hesaplarını ele geçirdiği rapor ediliyor. Her ne kadar kendi kulvarlarında başarılı olsalar da bu insanlar maalesef siber kulvarında yardıma ihtiyaç duyabiliyorlar ki bu yardım seslerini sonunda duyan birisi çıktı. Zira Google, yaptığı açıklama ile artık hackerların hedefi haline gelen ve tehditler alan kişilerin hesaplarını güvenli bir hale getirmek için yardım edeceğini söyledi.

Şirkete göre Amerika’nın yeni çiçeği burnunda başkanı Donald Trump’ın seçilmesinden sonra başlayan siber saldırılar, ülkeyi siber ortamda kargaşaya sürüklüyor. Hangi ülke olursa olsun böylesi bir kargaşa yaşamaması için elinde geleni yapacağını söyleyen Google, bu saldırılardan etkilenecek bazı kişilere bir uyarı mesajı yayımladı. Şirket tarafından yayımlanan bu mesajda ise, ”Google, bazı hükümetlerin finans sağladığı kötü amaçlı hackerların hesabınızı çalmaya çalıştığını belirledi.” ifadelerine yer verdi. Ayrıca tehdit altında olan kişilere ise hesaplarını nasıl güvenli hale alacağı konusunda da yardım eden Google’ın sözcüsü, büyük kuruluş ve şirketleri her zaman uyardıklarını ancak yetkililerin bilerek bazı önlemler almayı ertelediklerini söyledi. Öğrenilene göre şirket eski bir diplomat olan Michael McFaul ve New York Times gazetesinin ünlü köşe yazarı Paul Krugman’a da yardım etmiş. Bakalım şirketin önlem alması hackerları durdurabilecek mi bekleyip göreceğiz.

Bu arada unutmadan belirteyim. Çıkan bazı iddialara göre gerçekleşen bütün bu saldırılardan Rus hükümeti ile dost olan Volexity isimli siber güvenlik firmasından şüpheleniliyormuş ve Google da bu şirket üzerinde yoğunlaşıyormuş. Yani Amerika’nın bütün okları Rusya’ya çevrilmiş durumda.

Yorum Yap

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

Arşivler

Copyright © 2014. Tüm hakları saklıdır.
yabancı dizi izle superbetin