Oyunbolumleri-Güncel Oyun Haberleri


Güncel Oyun Haberleri

23 Kasım 2016
The Dwarves’in geliştiricisi göre Playstation 4 Pro, 4K desteği ve üstün grafik performansı sunamaz

23 Kasım 2016 Oyun Haberleri Yorum Yok


Sony firmasının 10 Kasım 2016 tarihinde çıkardığı ve bugüne kadar olan süre zarfında gerçekleşen satış rakamlarında oldukça memnun kaldığı yeni oyun konsolu Playstation 4 Pro hakkında çok haber yazılıp çizildi. Her ne kadar konsol için gerçek 4K görüntü destekliyor deniliyor olsa da aslında bildiğiniz gibi konsol şu anlık 4K grafik teknolojisine en yakın grafik destekliyor. Ancak bu durum Microsoft firmasının gelecek yıl içerisinde çıkaracağı düşünülen Xbox Scorpio konsolu çıkınca değişecek. Çünkü bildiğiniz gibi gerçek 4K grafik teknolojisi için 8 teraflop’luk bir güç gerekiyor ki Playstation 4 Pro ise 4.2 teraflop gücüne sahip. Xbox Project Scorpio ise 6 teraflop gücünde olacak ve böylelikle gerçek 4K teknolojisine en yakın konsol olmuş olacak.

Bu düz mantığa göre ise oyuncuların bazı kesimi tabii ki Playstation 4 Pro’nun abartıldığını düşünüyor ki bu kesime The Dwarves oyununun geliştirici firması KING Art Games de katılıyor. Özellikle dünyaca ünlü fon toplama sitesi Kickstarter üzerinden çok fazla destek alan oyunun geliştiricilerine Playstation 4 Pro konsolu hakkında düşünceleri soruldu. Geliştiriciler ortak cevap olarak ise konsolun hem 4K grafik desteğini hem de üst kalitede grafik sunamayacağını söylediler. Bu açıklamaya aslında farklı yorumlar katılabilir ancak şahsi yorumuma göre geliştirici şirket konsoldan memnun değil.

Belki diyebilirsiniz Microsoft yanlısı olabilirler diye ama bu açıklamayı yapan geliştiriciler ek açıklama olarak ise sabit FPS oranında gerçek 4K grafik isteyen oyuncuların hem Playstation hem de Xbox konsollarından fazla şey beklememeleri gerektiğini söylüyorlar. Yani gerçek 4K için bence en az 10 yıl daha beklemek gerekebilir.

Yorum Yap

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

Arşivler

Copyright © 2014. Tüm hakları saklıdır.
protein tozu