Oyunbolumleri-Güncel Oyun Haberleri


Güncel Oyun Haberleri

22 Kasım 2016
Türk yapımı çok güzel bir oyunumuz var: Imprisoned Light

22 Kasım 2016 Oyun Haberleri Yorum Yok


Günümüzde oyun sektörü gelişmeye devam ederken bu gelişmelerden Türk bağımsız oyun yapımcıları da yerinde saymıyor ve çok farklı, çok özenli yapımlarla karşımıza çıkmaya devam ediyor. Birkaç ay önce haberini yaptığım ve kişisel olarak da çok ilgilendiğim Imprisoned Light’tan bahsedeceğim sizlere.

Platform/Arcade türünde olan Imprisoned Light’ta, oyunun size verdiği çoklu karakter yelpazesinden dilediğiniz karakteri seçiyor ve dalga dalga gelmekte olan düşmanlarla kapışıp bölümün ortasında bulunan kristali güçlendirmeye, en sonunda da bölümü geçmeye çalışıyorsunuz. Aslında oynanış mantığı açısından kulağa oldukça basit gelen Imprisoned Light, oyun mekanikleri açısından büyük bir fark yaratıyor.

Her bir sınıfın kendine has yeteneklere ve özelliklere sahip olduğu Imprisoned Light’ta ilk birkaç bölüm boyunca düşmanlar gözünüze çok kolaymış gibi geliyor. Ancak bölümlerde ilerledikçe ve seviye atladıkça bazı düşmanlar çok vurmaya, hatta sıklıkla tek atmaya başlıyor. Böylece hem oyunun gerilimi artıyor, hem de karakterinizi geliştirdiğiniz yöne göre yeni seçimler yapmak zorunda kalıyorsunuz.

Imprisoned Light’ın oynanış mekaniklerinin aksine görselleri de benim bir hayli hoşuma gitti. Pikselli tarzda bir görüntüye sahip olan Imprisoned Light’ta karakter ve düşman tasarımları gerçekten güzel yapılmış. Zaten bölümlerin de gotik havası oyunun genel modunu rahatlıkla yansıtabiliyor. Oyunu şu anda Steam’den sadece 2 liraya satın alabiliyorsunuz.

Imprisoned Light hakkında daha söyleyeceğim şeyler var. Önümüzdeki günlerde bir video inceleme ile karşınızda olacağım 🙂

Yorum Yap

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

Arşivler

Copyright © 2014. Tüm hakları saklıdır.
yabancı dizi izle superbetin