Oyunbolumleri-Güncel Oyun Haberleri


Güncel Oyun Haberleri

22 Kasım 2016
Dune’un TV ve film hakları satın alındı!

22 Kasım 2016 Oyun Haberleri Yorum Yok


Özellikle Game of Thrones gibi serilerden sonra yapımcıların gözü de fazlasıyla klasik eserlere yönelmiş durumda. Bu tarz önemli eserleri hem televizyonlarda hem de sinemada görmeye başladık. Nitekim Kara Kule gibi filmleri de bu duruma örnek olarak gösterebiliriz. İşte Hollywood’un gözü klasik eserlere dönmüşken bugün oldukça önemli bir haber daha geldi. Legendary Entertainment, en iyi bilim kurgu serilerinden biri olarak kabul edilen Dune’un isim haklarının alındığını açıkladı.

Frank Herbert’in Hugo ve Nebula gibi önemli ödülleri almasını sağlayan ve daha önce sinema ve televizyona uyarlanan bu önemli eserinin isim haklarının alınmasından sonra beklenti de haliyle yükselmiş durumda. Bu konuda ilerleyiş hakkında herhangi bir açıklama yapmaktan sakınan firma muhtemelen Kara Kule’dekine benzer bir yöntem uygulayacak. Yani bu önemli eseri hem sinemada hem de dizi olarak göreceğiz.

Thomas Tull, Mary Parent ve Cale Boyter’in yapımcı koltuğunda yer alacağı bu projelerde idari yapımcı olarak Brian Herbert, Byron Merritt ve Kim Herbert gibi isimler de bulunuyor. proje için ilerleyen dönemlerde yapılacak açıklamaları heyecanla bekliyoruz.

Yorum Yap

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

Arşivler

Copyright © 2014. Tüm hakları saklıdır.
yabancı dizi izle superbetin