Oyunbolumleri-Güncel Oyun Haberleri


Güncel Oyun Haberleri

21 Kasım 2016
Instagram’a şimdi de canlı yayın özelliği geliyor

21 Kasım 2016 Oyun Haberleri Yorum Yok


Sosyal medya devi Facebook bildiğiniz gibi birçok farklı alana yönelmeye başlamıştı ki bunlara bir yenisi daha ekleniyor. Zira söylenene göre önce önce Snapchat’e gözünü diken şirket şimdi de Twitter’ın uygulaması Periscope uygulamasını gözüne kestirdi. Facebook geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapmış ve bünyesindeki Instagram’a ”Hikaye” özelliğini getirdiğini duyurmuştu. Şirketin getirdiği bu yeni özellikle beraber Snapchat uygulamasını ortadan kaldırmak istediği anlaşılmıştı. Şimdi de şirket tarafından yapılan açıklamaya göre Instagram’a artık canlı yayın yapma özelliği gelecek. Artık Instagram kullanan kişiler hesapları üzerinden tıpkı bir içerik paylaşıyormuş gibi ”Hikaye” bölümünden canlı yayın yapabilecekler.

Şu anda bildiğiniz gibi bu bölümden sadece fotoğraf ve video paylaşılıyordu ki artık bu seçeneklere canlı yayın da eklenecek. Yapacağınız canlı yayınlar ise sizi takip eden kullanıcılara ufak bir simge olarak gözükecek ve isteyen sizleri izleyecek. Yani Facebook, en büyük rakibi Twitter’ın Periscope adlı uygulamasından esinlenerek bu özelliği getirecek. Ayrıca söylenene göre şirketin Snapchat’le olan işi de bitmemiş. Zira şirket Instagram’a yeni özellik olarak ”Direct” özelliğini getirdi. Canlı yayın yapma bölümünden isterseniz diğer kullanıcılara görseller veya videolar tıpkı Snapchat’te olduğu gibi belirli bir süre sonra kendiliğinden kaybolacak.

Ayrıca şayet bu görüntüleri veya videoları sizi takip eden birisine gönderirseniz ve o kişi bunu ekran görüntüsü olarak alırsa size bir bildirim gelecek. Yani uzun lafın kısacası Periscope ve Snapchat şu anda Facebook’un ağına yakalanmış. Bakalım nasıl gelişmeler olacak bekleyip göreceğiz.

Yorum Yap

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

Arşivler

Copyright © 2014. Tüm hakları saklıdır.
protein tozu