Oyunbolumleri-Güncel Oyun Haberleri


Güncel Oyun Haberleri

21 Kasım 2016
Aman dikkat! Google uyarıyor, google yerine o siteye girmeyin

21 Kasım 2016 Oyun Haberleri Yorum Yok


Dünyanın en büyük arama motoru olarak gösterilen teknoloji devi Google, kullanıcılarına ilginç bir uyarı yaptı. Zira internet ortamı her ne kadar keyifli ve bilgili olsa da maalesef bildiğiniz gibi dikkat etmezsek zararlı olabiliyor. Hatta tek bir yanlış harf yazımından bile gireceğimiz site bizi bir hayli zarara sokabilir. Bu uyarılar her ne kadar her zaman yapılıyor olsa da bu sefer durum ciddi. Google tarafından yapılan açıklamaya göre ɢoogle.com adresine kimsenin giriş yapmaması gerekiyor.

Zira bu adres hiçbir şekilde şirkete ait değil. Şirkete göre bu site tamamen zararlı içeriklere sahip bir site ve giriş yapan kullanıcıların bilgisayarlarına zararlı virüsler bulaştırıyor. Google tarafından yapılan açıklamaya göre sitenin başındaki G harfi normalinden biraz daha ufak. Özel bir unicode ile ayarlanan bu harf sayesinde tıpkı Google gibi gözüküyor. Şirketin uyarılarına göre kullanıcıların kesinlikle Google.com veya google.com adresinden başka hiçbir adrese girmemeleri gerekiyor. Siteye girildiğinde ise aşağıdaki gibi bir ekran çıkıyor ki spam olduğu çok belli. Ancak asıl perde arkasında ise siteye girdiğiniz bilgisayara zararlı yazılımlar yükleniyor.

Analitik raporlara göre site şu anda site resmi kayıtlara kendisini secret.google.com adresini göstererek kaydetmiş. Olayla ilgili uyarıda bulunan Google ise, sitenin tamamen kapatılması için gerekli girişimleri yapacağını açıkladı. Umarız kısa sürede bu site kapatılır da kullanıcılar yanlışlıkla da olsa girip zararlı virüslere maruz kalmaz.

Yorum Yap

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

Arşivler

Copyright © 2014. Tüm hakları saklıdır.
protein tozu