Oyunbolumleri-Güncel Oyun Haberleri


Güncel Oyun Haberleri

17 Kasım 2016
Türkiye’nin gizli ihracat şampiyonu Mount & Blade oldu!

17 Kasım 2016 Oyun Haberleri Yorum Yok


Türkiye İhracatçılar Meclisi ve Dünya Gazetesi iş birliğinde gerçekleştirilen ve Türkiye’nin ihracat hacminin geliştirmesini amaçlayan ödüller bugün dağıtıldı. Toplamda 10 farklı kategoride dağıtılan ürünler içerisinde, “özgün ürün” kategorisinde ise şampiyon sürpriz bir şekilde Mount & Blade oldu. ODTÜ Teknokent’te bulunan ve hepimizin gururu olan TaleWorlds’un, yakın zamanda ikinci oyunu ile piyasaları kasıp kavuracak olan Mount & Blade oyununa, Gizli İhracat Şampiyonu ödülü verildi.

Şimdiye kadar toplam 7 milyon kopya satmayı başaran Taleworlds, bu satışların %96’sını yurt dışına gerçekleştirmiş. Toplamda 212 ülkeye satışı gerçekleştirilen Mount & Blade, bir kez daha Türk oyun sektörünü gururlandırdı.

TaleWorlds’un Genel Müdürü Ali Erkin, konu ile ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Oyun sektörünün bir bileşeni olarak böyle bir ödüle değer bulunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bu ödül, bizim için olduğu kadar 10 milyar dolar ihracat hedefleyen dijital oyun sektörü için de büyük bir motivasyon kaynağı olacak. Bakanlıkların, ilgili kurumların sektöre gösterdikleri ilgi ve verdikleri destekleri çok önemsiyoruz. Bu tür olumlu değerlendirmeler sektörü cesaretlendiriyor.

Ödül almanın yanı sıra yüksek katma değerli ihracat alanında ödüle layık görülmüş olmak, oyun geliştiricilerin yaptığı çalışmalara verilen önemi göstermesi açısından çok kıymetli. Devletimizin devamlı destekleriyle inşallah nice yerli oyun geliştiricilerimiz ihracat şampiyonu olacaklar. Bu alandaki yüksek katma değerli sürdürülebilir ihracatımız artarak devam edecek.”

Ayrıca Türk oyun sektörünün yıllık toplam ihracat hacminin 400 milyon doları aştığının da altını çizelim.

Etiketler

Yorum Yap

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

Arşivler

Copyright © 2014. Tüm hakları saklıdır.
yabancı dizi izle superbetin