Oyunbolumleri-Güncel Oyun Haberleri


Güncel Oyun Haberleri

17 Kasım 2016
Dishonored 2’de Jindosh Bulmacası – Jindosh Riddle nasıl çözülür? – Makale

17 Kasım 2016 Oyun Haberleri Yorum Yok

Geçtiğimiz hafta çıkan ve çok olumlu notlar alan Dishonored 2, bildiğiniz üzere tıpkı serinin ilk oyununda olduğu gibi birden fazla yöntem ve oynanış tarzı ile defalarca bitirebileceğiniz bir oyun.

Oyunun 6. görevinde Dust District’e gidip bir şekilde malikaneye sızmanız gerekiyor ancak Dust District iki grubun bölgelerine ayrılmış durumda. İsterseniz bir gruba katılıp diğer gruba karşı savaşıyor, isterseniz tam tersini yapıyor ve bir şekilde malikaneye sızıyorsunuz. Ama siz de benim gibi ilk Dishonored’ı bitirirken yüzlerce farklı metod keşfettiyseniz, bu iki seçenekten çok daha fazlası olması gerektiğinin de farkındasınızdır.

Dust District’te iki gruba da hiç karışmadan, bölümü çok kısa bir sürede bitirebileceğiniz bir yöntem var. Haritadaki müttefiğiniz ile görüştükten sonra tarafsız bölgeye girdiğiniz anda birkaç adım ileride, ufak bir yapının içerisinde iki sivil ve bu sivillerin büyük, ihtişamlı bir kapı ile uğraşmakta olduğunu görüyorsunuz. Malikaneye giriş için kullanılan ve sadece Jindosh’un koyduğu kilidi çözebilen kişilerin giriş yapabileceği kapı. Bu kapıdan girdiğiniz anda Dust District’i direkt olarak pas geçebiliyorsunuz.

Jindosh’un kapısının üzerinde 10 tane plaka bulunuyor. Paralel olarak beşer beşer dizilmiş bu plakaların üst tarafında çeşitli isimler, alt tarafında ise çeşitli objeler bulunmakta. Hemen sağ tarafınıza baktığınızda Jindosh’un Bulmacası’nı görüyor ve saksıyı çalıştırmaya başlıyorsunuz.  Lafı daha fazla uzatmadan Jindosh’un bulmacasını nasıl çözeceğinizi anlatayım. Elbette tavsiyem kendi kafanızı kullanıp çözmeniz. Çok daha zevkli olacaktır. Ben bir saat falan uğraştım herhalde.

Not: Dishonored 2’de her bulmaca, her oyuncu için farklı şekilde bir çözüme sahiptir. Bu yüzden direkt çözüm yerine kullanabileceğiniz metodu gösteriyorum.

Jindosh Bulmacası nasıl çözülür?

Öncelikle bulmacanın derinlerine inelim. Jindosh Bulmacası’nda ufak bir metin var. Bu metinde bir yemek masasında sırayla oturmuş beş kadından ve bu kadınların sahip olduğu eşyalardan bahsediliyor. Kadınları tam metinde yazdığı sıraya göre dizmeniz önemli. Kadınların her birini numaralandıracağız. Metinde bahsedilme sıralarına göre numaralandıralım. İlk bahsedilen kadın birinci, son bahsedilen kadın da beşinci olsun. Hepsini bu şekilde numaralandırın. Ardından eşyaları da bahsedilme sıralarına göre numaralandırın. İlk eşya birinci, son eşya da beşinci olsun. Aynı şekilde kadınların bahsedilen giysi renkleri, içtikleri içkiler ve memleketlerini de numaralandırın. Bu numaralandırmaya göre hangi kadının hangi eşyaya sahip olduğunu aşağıda görebilirsiniz.

1. Kadın – Eşya 3
2. Kadın – Eşya 4
3. Kadın – Eşya 2
4. Kadın – Eşya 1
5. Kadın – Eşya 5

O halde çözüm tam sıralama ile şöyle oluyor:

Kadın 2      Kadın 4      Kadın 1      Kadın 5      Kadın 3
Eşya 4        Eşya 1        Eşya 3        Eşya 5        Eşya 2

Eğer dizilimi doğru bir şekilde, burada yazdığı gibi tamamladıysanız kapı açılacaktır. Her seferinde farklı sıra ile dizilmiş olsalar da bulmacanın oturtulduğu denklem bu şekilde.

Etiketler

Yorum Yap

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

Arşivler

Copyright © 2014. Tüm hakları saklıdır.
yabancı dizi izle superbetin