Oyunbolumleri-Güncel Oyun Haberleri


Güncel Oyun Haberleri

16 Kasım 2016
The Witcher kitapları Türkçe olarak geliyor

16 Kasım 2016 Oyun Haberleri Yorum Yok


Oyun dünyasının en popüler serilerinden birisi olan hatta son oyunu ile geçtiğimiz sene dağıtılan tüm oyun ödüllerini bir çırpıda silip süpüren Witcher’ın kaynağı olan kitaplar sonunda Türkçe çevirileri ile resmi olarak Türkiye’ye geliyor.

Daha önce hayran çevirileri ile az çok hayatımıza giriş yapmış olsa da hiçbir zaman tam anlamıyla resmi bir şekilde Türkçe’ye çevrilmiş bir Witcher okuyamadık. Andrzej Sapkowski’nin yarattığı evrenin ilk kitabı olan “The Last Wish/Son Dilek” Türkçe serinin de ilk kitabı olacak. Pegasus Yayınları’nın 2016-2017 yayın kataloğunda ortaya çıkan kitabın kesin çıkış tarihi henüz açıklanmış değil ancak görünüşe göre fazla beklememiz gerekmeyecek. Serinin diğer kitapları da gelecek mi kesin bilmiyoruz ama ülkemizdeki Witcher hayran kitlesini düşünürsek gelecek gibi görünüyor. Kapak görseli olarak ikinci oyunu kullanmaları sonucu pek iyi yorumlar almasa da kitaplığımızda çok güzel duracağı kesin.

Oyunların aksine Witcher’da gördüğümüz olayların çok öncesini anlatan kitapta hem Geralt’ı hem de yoldaşlarını tekrar göreceğiz. Her birinin Geralt’ın hikayesine nasıl katıldığını birinci elden tecrübe edeceğiz. Ben daha önce İngilizce çevirisini keyifle okumuştum. Şimdi bir de Türkçe okumak daha da keyifli olacaktır.

Yorum Yap

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

Arşivler

Copyright © 2014. Tüm hakları saklıdır.
yabancı dizi izle superbetin