Oyunbolumleri-Güncel Oyun Haberleri


Güncel Oyun Haberleri

15 Kasım 2016
EA’dan kaynaklanan açıktan hackerlar milyonlarca dolar kazanmış

15 Kasım 2016 Oyun Haberleri Yorum Yok


Hatırlarsanız geçtiğimiz günlerde Amerika’ya internet tarihinin en büyük siber saldırısı düzenlenmiş ve ülke kelimenin tam anlamıyla neye uğradığını şaşırmıştı. Bu saldırıdan sonra ise FBI ve Ulusal Güvenlik Ajansı ise ortak projeler başlatmış ve Amerikan hükümetine ait sistemlerin güvenliklerini geliştirmeye başlamıştı. Yani hackerlara artık göz açtırmayan FBI, ilginç bir dosyayı tekrar tozlu raflardan çıkardı. Zira söylenene göre Electronic Arts’ın sunucularına bir grup hacker zamanında sızmış ve FIFA 14’ün coinlerini ele geçirerek gerçek parayla satmışlar. Yani oyun içerisinde transfer gibi önemli konularda kullandığımız oyun parası FIFA coinleri çalarak karaborsa üzerinden gerçek paraya çevirmişler ve 18 milyon dolardan fazla para kazanmışlar.

FBI ise araştırma sonucunda Anthony Clark ve üç arkadaşını baş şüpheli olarak gözaltına aldı. Dün itibariyle mahkemeye çıkarılan hackerlar, suçlamaları kabul etmediler. Ancak savcı tarafından hazırlanan rapora göre bu hackerlar, EA’nın sunucularına bir arka kapı denilen açıktan sızmış ve dikkat dağıtıcı bazı uygulamalar yerleştirmişler. EA çalışanları bu hedef şaşırtıcı uygulamaları temizlemeye uğraşırken ise hackerlar arka planda coinleri çalmışlar. FBI tarafından sunulan iddianemeye göre ise bu olaylar 2013 yılından 2015 yılının Eylül ayına kadar devam etmiş.

Ayrıca yine iddialara göre bu 4 hacker yardım almışlar. Zira söylenene göre Xbox Live, Valve, Activision ve Microsoft gibi şirketlere verdikleri zararlarla adını duyuran ünlü hacker grubu Xbox Underground ekibi de destek vermiş. Ancak bu iddiaların yersiz oluğunu söyleyen Xbox Underground grup üyesi Austin Alcala, kendilerinin FBI ekiplerine bu konuda destek verdiklerini ve asıl suçluların gerçekten Anthony ve arkadaşları olduklarını kanıtladıklarını söyledi. Interactive Disassembler adı verilen bir uygulama ile ters mühendislik yapan hacker grubu, bu olaya karışan bütün hackerların listesini FBI ile paylaşmış. Bakalım EA cephesinden olayla ilgili bir açıklama gelecek mi bekleyip göreceğiz.

Yorum Yap

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

Arşivler

Copyright © 2014. Tüm hakları saklıdır.
yabancı dizi izle superbetin