Oyunbolumleri-Güncel Oyun Haberleri


Güncel Oyun Haberleri

11 Kasım 2016
Satranç Oynayarak Stratejinizi Geliştirin

11 Kasım 2016 Genel Yorum Yok

Satranç Oynayarak Stratejinizi Geliştirin

Satranç oynamak kimilerine göre zeki insanların oynadığı oyun, kimilerine göre ise zeka geliştirmek için oynanan bir oyundur. Sorarlar ya bir şeyi öğrenmek için ne kadar zeka ve ne kadar çaba gerekir diye. Bu oyun da böyle bir şeydir. Çünkü satranç sadece taş hareket ettirmek ile oynanmaz. İçerisinde bir savaş ve bir hayat mücadelesi barındırır. Olgulara ve taşlara nasıl baktığınız ile ilgilidir. Ve onları nasıl kullandığınız ile.

Satranç oyunu 8×8 olmak üzere bir kare tahta üzerinde 64 kareden oluşmaktadır. Oyunda bir siyah bir de beyaz taşlar bulunmaktadır. Oyunda her tarafta 2x Kale, 2x At, 2x Fil, 1 tane şah, 1 tane vezir ve 8 adet piyon bulunmaktadır. Oyun her iki tarafta da aynı taşlarla başlanır. Sadece beyaz rengi alanın oyuna başlama üstünlüğü bulunmaktadır. Oyun başladığında herkes sadece 1 hamle yapar ve sıra rakibine geçer. Oyun içerisinde tarafın şahının ”şah” çekilmesi sonucu kaçacak bir yeri olmadığında mat olmuş olunur ve oyun kaybedilir. Ancak şah durumu olmadığı halde şahın kaçacak bir yeri yoksa ve de başka bir taşı da oynayamıyorsa durum pat olmuş olur.

Satranç oynayarak stratejinizi ileri bir düzeye geliştirebilirsiniz. Devamlı oynamak ve geliştirmek için gerek internet siteleri gerek karşılıklı yapacağınız maçlar ve öğretim dersleri ile kendinizi geliştirebililrsiniz.

Etiketler

Yorum Yap

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

Arşivler

Copyright © 2014. Tüm hakları saklıdır.
yabancı dizi izle superbetin