Oyunbolumleri-Güncel Oyun Haberleri


Güncel Oyun Haberleri

10 Kasım 2016
Rekabet Kurumu’ndan Teknosa’ya rekor ceza!!

10 Kasım 2016 Oyun Haberleri Yorum Yok


Hatırlarsanız geçtiğimiz yılın ilk aylarında Rekabet Kurumu ülkemizde faliyet gösteren önemli firmalar hakkında inceleme başlatmış ve bilgisayar, konsol oyunlarını yüksek fiyattan satışa sunduğu, ana oyun dağıtıcıları ile anlaşma/uyumlu eylem içinde olduğu ve nihai satış noktalarında yeniden satış fiyatını belirlediği iddası ile soruşturma açılmıştı. İşte bu soruşturmanın ilk sonucundan rekor bir ceza geldi.

Bloomberg tarafından yapılan habere göre Rekabet Kurulu tarafından Teknosa’ya tam 18 milyon TL para cezası kesilmiş durumda. Firma ise yaptığı açıklama ile yasal haklarını kullanacaklarını dile getirmiş. teknosa tarafından yapılan tam açıklama ise şu şekilde;

“13.03.2015 tarihli özel durum açıklamamız ile, Rekabet Kurulu tarafından Şirketimizin de aralarında bulunduğu Bilgisayar ve Konsol Oyunları ile Tüketici Elektroniği Pazarı’nda faaliyet gösteren çeşitli teşebbüsler hakkında, 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun uyarınca soruşturma açıldığı duyurulmuştu. Söz konusu soruşturmaya ilişkin olarak Rekabet Kurulu tarafından Şirketimize, İdare Mahkemeleri yolu açık olmak üzere, toplamda 18.025.556,40 TL tutarında idari para cezası verildiğine ilişkin karar, Rekabet Kurulu tarafından açıklanmıştır.
 
Söz konusu para cezası ile ilgili olarak bütün yasal haklarımız kullanılacak olup, konu ile ilgili gelişmeler özel durumların kamuya açıklanmasına ilişkin düzenlemelere uygun olarak yatırımcılarımız ile paylaşılacaktır.”

Yorum Yap

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

Arşivler

Copyright © 2014. Tüm hakları saklıdır.
yabancı dizi izle superbetin