Oyunbolumleri-Güncel Oyun Haberleri


Güncel Oyun Haberleri

02 Kasım 2016
Horizon: Zero Dawn’un Playstation 4 Pro’yu destekleyecek özellikleri açıklandı

2 Kasım 2016 Oyun Haberleri Yorum Yok


Bundan yaklaşık 1 hafta sonra çıkışını gerçekleştirecek Sony firmasının yeni konsolu Playstation 4 Pro’nun aslında en çok merak edilen özellikleri oyunları nasıl çalıştıracağı konusu. İlk olarak Naughty Dog firması The Last of Us: Remastered oyunu için yeni yama yayımlamış ve oyunu Playstation 4 Pro konsoluna uyumlu hale getirmişti. Bu gelişmeden sonra ise Sony Interactive Entertainment ve Guerilla Games, resmi Playstation blogu üzerinden oyunun konsolun sahip olduğu 4K ve HDR desteğini nasıl kullanacağını açıkladı. Böylelikle de hiç değilse Horizon: Zero Dawn için acaba nasıl çalışır merakımız giderilmiş oldu. Kıyametten sonra hayatta kalmaya çalıştığımız ve Aloy karakterimizle beraber kötü robotlarla savaşacağımız oyunda ise maalesef gerçek 4K grafik teknolojisini göremeyeceğiz ancak 4K’ya en yakın grafik kalitesini yaşayabileceğiz.

İşte oyunun geliştirici firması Guerilla Games tarafından paylaşılan oyunun desteklediği Playstation 4 Pro konsol özellikleri;

-Oyun kesinlikle Playstation 4 konsoluna göre 1080p HD televizyonlarda çok daha yüksek görüntü kalitesi yaşatacak. Çünkü 1080p ayarında bile oyun, konsolun 4K teknolojisinde bulunan bazı özellikleri kullanacak ve böylelikle görüntüyü yumuşatarak HD bir şekilde 1080p kalitesinde gösterecek. Yani 4K görüntüler yumuşatılarak 1080p’ye ayarlanmış olacak ve böylelikle oyunun grafikleri normaline göre daha kaliteli olacak.

-Harita gölgelendirmesi ve Anisotropik filtreleme özelliklerini kullanacak olan oyun, genel harita dokularının, kaplamalarının ve ışıklandırmaların kalitesini katbekat arttıracak.

-Eğer televizyonunuz 4K görüntü kalitesini destekliyor ise, konsol sizlere oyunun daha yüksek kaliteye sahip görüntüsünü verecek. Her ne kadar görüntü gerçek 4K kalitesinde olmasa da konsol hemen hemen oyunu 2160p’de çalıştırabilecek. Böylelikle oyunda yer alan her ince detayı en ayrıntısına kadar akışkan bir şekilde görebileceğiz.

-Son olarak ise oyun, konsolun HDR desteğini kullanabilecek ve böylelikle oyunculara normaline göre çok daha fazla canlı bir atmosfer yaşatabilecek.

Evet, geliştirici şirket tarafından açıklanan özellikler bu şekilde. Bakalım oyuncular, oyunun 28 Şubat 2017 tarihinde çıktıktan sonra bu özelliklerden memnun kalacaklar mı bekleyip göreceğiz.

Yorum Yap

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

Arşivler

Copyright © 2014. Tüm hakları saklıdır.
yabancı dizi izle superbetin