Oyunbolumleri-Güncel Oyun Haberleri


Güncel Oyun Haberleri

02 Kasım 2016
Facebook, yeni masaüstü oyun platformu Gameroom’u yayımladı

2 Kasım 2016 Oyun Haberleri Yorum Yok


Bildiğiniz gibi çeşitli haberler yapmış ve sosyal medya devi Facebook’un farklı platformlara büyük yatırımlar yaptığını söylemiştik. Özellikle mobil oyunların popülerliği artınca oyunlar konusunda kan kaybeden şirket, en büyük yatırımını bir masaüstü oyun platformuna yapacağını söylemiş ve bizleri heyecanlandırmıştı. Aradan geçen sürenin ardından ise Facebook, önce Blizzard oyun firması ile anlaşarak o firmanın oyunlarını oynayan kişilerin profil üzerinden oyun canlı yayını yapmasına izin vermişti. Şimdi de şirket yeni masaüstü oyun uygulaması Gamesroom’u indirmeye açtı.

Amatör ve bağımsız oyun geliştiriclerin tercih ettiği Unity oyun motorunun desteğini de arkasına alan Facebook, oyun geliştiriclere de Unity ile geliştirdikleri oyunlarını yayınlamakta oldukça kolaylık sağlayacağını söylemişti ki şu anda bu uygulamada bulunan oyunlar ise genellikle Unity ile geliştirilmiş oyunlar. Ayrıca platform üzerinden iOS ve Android için geliştirilen oyunlara da erişebilirsiniz. Ayrıca söylenene göre şirketin yapacağı yatırımlarla beraber büyük oyunlar da bu platformda yerini alacaklar.

Birden fazla kategoride sıralanan oyunları barındıran platform en büyük şansı söylediğimiz gibi oyun geliştiriclerine veriyor. Zira geliştiriciler kendilerine ait 2D, 3D VR ve AR oyunlarını da geliştirip bu kategorilerde yayımlayabilecekler. Yine çıkan dedikodulara göre Facebook, şu anda 125 milyondan fazla aktif kullanıcısı bulunan Steam’i gözüne kestirmiş durumda. Bakalım şirketin Steam’in büyüklüğüne erişebilmek için yatırımları nasıl olacak bekleyip göreceğiz.

Unutmadan söyleyelim, Gameroom’u buradan indirebilir ve Facebook hesabınızla giriş yapabilirsiniz.

Yorum Yap

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

Arşivler

Copyright © 2014. Tüm hakları saklıdır.
yabancı dizi izle superbetin