Oyunbolumleri-Güncel Oyun Haberleri


Güncel Oyun Haberleri

02 Kasım 2016
Battlefield 1’in bilgisayarlarda gözüken ilginç bir hatası ortaya çıktı

2 Kasım 2016 Oyun Haberleri Yorum Yok


Geçtiğimiz 21 Ekim 2016 tarihinde Cuma günü çıkışını gerçekleştiren Battlefield 1’i kuşkusuz bütün oynayan oyuncular çok sevdi. Her konuda oyuncuların beklentilerini karşılayan oyunun maalesef oyuncuları oynayamayacakları kadar rahatsız eden bir hatası (bug) var. Battlefield 1’de herkesin severek oynadığı Amiens haritasında meydana gelen bu hata, oyunun ışıklandırmasından kaynaklanıyor. Zira güneş ışığı diyebileceğimiz parlak sarı bir ışık o kadar keskin gözüküyor ki oyuncuların hem göz sağlığını rahatsız ediyor hem de haritada göz gözü görülmesine engel oluyor. İlk olarak hata Bricksandmortars adlı Youtube kanalından paylaşılan video ile ortaya çıktı ki kısa sürede binlerce oyuncu resmi Battlefield 1 forumlarına akın etti. Konular açan oyuncular oyunun yapımcı şirketi DICE ve EA’dan bu sorunun biran önce düzeltilmesini istiyorlar: Ayrıca yine konu açan oyunculara göre bu hata sadece sarı ışıkla da bitmiyor.

Söylenene göre oyunun süresi ilerledikçe yeşil, beyaz, mavi, kırmızı ve turuncu renklerdeki ışıklar da katı bir keskinlikle oyuncuları rahatsız ediyor. Ancak bu kadar yığılan şikayetlere rağmen şu ana kadar DICE’den veya EA’dan resmi ne bir açıklama ne de bir hatayı düzeltme girişimi var.

Bunun yanında ise ilginç bir ayrıntı daha var. Çaresizce hatanın çözümünü bekleyen oyunculara göre bu sorun sadece bilgisayar üzerinden oynayanlarda var. Çünkü bu olaydan şikayet eden oyuncular aynı zamanda kendi sistemlerini de not olarak belirtiyorlar ki bu notlara göre bu sorundan AMD veya Nvidia ekran kartı kullanan oyuncular etkileniyorlar. Yani oyunun bilgisayarlarla alakalı optimizasyon sorunu olabilir. Bakalım DICE olayla ilgili açıklama yapacak mı bekleyip göreceğiz.

Yorum Yap

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

Arşivler

Copyright © 2014. Tüm hakları saklıdır.
yabancı dizi izle superbetin