Oyunbolumleri-Güncel Oyun Haberleri


Güncel Oyun Haberleri

01 Kasım 2016
Playstation 4’ün satışları 50 milyona yaklaştı!

1 Kasım 2016 Oyun Haberleri Yorum Yok


Yıl sonuna doğru yaklaştığımız bu aylarda firmalardan finansal raporlar da gelmeye başladı. Oyunun dünyasının en önemli firmalarından biri olan Sony’de yaptığı açıklama ile Playstation 4 ile ilgili satış istatistiklerini güncelledi.

30 Eylül’e kadar olan dönem için yapılan bu açıklamaya göre satış ve operasyonlarda %10.8’lik bir azalma olsa da konsol satışı anlamında firmanın başarısı devam ediyor. Oyun ve network servisleri kısmında %11.3, operasyonlarda ise %20.6’lık bir azalma yaşayan Sony, bu dönemde 188 milyon dolarlık gelir elde etmiş. Bu düşüşe PS4 fiyatlarındaki azalma ve PS3 satışlarının artık yavaşlamasının sebep olduğu düşünülüyor.

30 Eylül’de sona eren son çeyreklik dönemde 3.9 milyon PS4 satışı yapılırken bu rakamın geçtiğimiz yılın aynı dönemlerinde 4 milyon olduğu da belirtilmiş. Yani geçtiğimiz yıla göre PS4 gönderiminde 100.000’lik bir düşüş söz konusu. Playstation 4’ün toplam satış rakamının da 47.4 milyona ulaştığı belirtilmiş durumda.

Playstation 4’ün satışları Pro versiyon ve VR’ın çıkması ile birlikte önümüzdeki dönemlerde muhtemelen yükselen bir ivmeye sahip olacaktır. Bu konuda yapılacak olan yeni açıklamaları açıklanır açıklanmaz sizlerle paylaşacağız.

Yorum Yap

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

Arşivler

Copyright © 2014. Tüm hakları saklıdır.
yabancı dizi izle superbetin