Oyunbolumleri-Güncel Oyun Haberleri


Güncel Oyun Haberleri

01 Kasım 2016
Battlefield 1’in görüntüsü PS4’de 900p’ye ve Xbox One’da 720p’ye kadar düşebiliyor

1 Kasım 2016 Oyun Haberleri Yorum Yok


Geçtiğimiz hafta 21 Ekim Cuma günü çıkışını gerçekleştiren Battlefield 1 oyununda DICE adeta Frostbite motorunun bütün nimetlerini kullanmış ve Frostbite oyun motoru ise şu anki nesil motorun yapabileceğinin en iyisini yapmıştı. Bundan dolayı da grafikleri, oluşturduğu savaş atmosferi, çevre ve oynanış dinamikleriyle oyun tam puan almıştı. Ayrıca bir güzel yanı ise konsollarda 60FPS kalitesinde çalışması idi. Hâl böyle olunca aslında herkes Playstation 4 ve Xbox One konsollarında fazla fark yok diyordu ki ünlü DigitalFoundry adlı Youtube oyun kanalı ilginç bir video paylaştı. Zira videoda Battlefield 1’in platformlardaki frame ratesi gibi özelliklerini inceledi. Bu incelemeye göre Playstation 4 konsolu, oyunun normal sahnelerinde 1000p olarak çalıştırıyor. Ancak herhangi bir çatışma veya ekşınlı sahnelerde ise konsola ağır yük bindiği için bu kalite 900p’ye kadar düşebiliyor. Ancak maalesef Xbox One konsolunun durumu daha da kötü. Çünkü oyunu Xbox’da oynuyorsanız eğer normal sahnelerde 900p kalitede oynayabiliyorsunuz. Ama konsolu yoracak sahnelerde ise bu oran 720p’ye kadar düşebiliyor.

Ayrıca her ne kadar her iki konsol oyunu 60FPS olarak çalıştırıyor olsa da yine önemli bazı sahnelerde konsollar oyunun istediği kaliteyi karşılayamıyor ve bundan dolayı da FPS’lerde de düşüşler gözlemlenebiliyor. Bu düşüş aslında oyuncuları en çok kuşkusuz ki çok oyunculu(multiplayer) modunda etkiliyor. Zira söylenene göre bu modda hep bir hareket olduğu için normalde 40-45FPS’ye kadar ve şayet ağır bir şekilde uçak veya tank bombardımanına maruz kalırsanız maalesef her iki konsol da oyunun kalitesini 30FPS’ye kadar düşürebiliyor.

Biliyorum yine konsol mu bilgisayar mı tartışmaları alevlenecek ama söylemek zorundayım. Yapılan testlere göre Battlefield 1’i bütün alternatif ve özellikleriyle en iyi çalıştıran platform bilgisayarlar. Eğer iyi bir sisteme sahipseniz oyun içerisinde hangi sahne olursa olsun herhangi fazla bir kalite düşüşü yaşanmıyor ve oyuncular oyunu olabildiğince akıcı bir şekilde oynuyorlar.

Yorum Yap

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

Arşivler

Copyright © 2014. Tüm hakları saklıdır.
yabancı dizi izle superbetin