Oyunbolumleri-Güncel Oyun Haberleri


Güncel Oyun Haberleri

28 Ekim 2016
AMD Radeon Pro 400 serisi grafik yongalarını ilk kullanan Apple oldu

28 Ekim 2016 Oyun Haberleri Yorum Yok


İlk olarak, Apple tarafından yeni 15 inç MacBookPro’larda kullanılacak yeni mobil ürün serisi bir önceki nesle kıyasla muazzam performans ve verimlilik kazanımları sağlıyor.Radeon 400 Pro Serisi modern içerik üretim dünyasına şekil veren sanatçı, tasarımcı, fotoğrafçı, film yapımcıları, ve mühendisler için geliştirildi.

AMD’ninPolaris mimarisi temel alınarak tasarlanan bu yongalar sektörün en ileri üretim teknolojisi olan 14nm FinFET sayesinde inanılmaz derece küçük transistörlerden faydalanabiliyorlar. Yongaları en ince hallerine getirebilmek için “zar inceltme” adı verilen karmaşık bir işlem kullanan AMD böylece 380 mikron yani 4 yaprak kağıttan biraz daha ince kalınlığa sahip yongalar üretebiliyor. 35W altı bir güç zarfı dahilinde çalışan Radeon Pro 450, 455 ve 460 grafik işlemcileri, en zorlayıcı uygulamalarda bile muazzam güç tasarrufu sunarken serin ve sessiz çalışma sağlıyor.

Günümüzü şekillendiren ürünlerin arkasındaki yaratıcıları ve bütün sanatçılar tarafından ortak paylaşılan tutkuyu kutlamak için AMD bütün bu sanatçıların bir araya gelip, işlerini paylaşmaları için “MeettheCreators” adlı yeni bir girişimi de duyurdu. Bu program dahilinde yaratıcılar birçok sektör arası iş birlikleri gerçekleştirme, yeni metot ve araçlar öğrenme ve Radeon Pro kampanyalarına dahil olma fırsatı sağlayacaklar.

“MeettheCreators” programı ayrıca Radeon Pro grafiklerinin, 2B ve 3B yaratıcılık uygulamalarından, modern düşük işletim yüklü grafikler ve işlem API’larınakadar günümüz iş akışlarına oynadığı önemli role ışık tutacak. Bu iş akışının bir parçası olarak bu yıl içinde kullanıma sunulması beklenen fiziksel tabanlı render motoru RadeonProRender,Autodesk Maya ve Rhino gibi birçok popüler 3B içerik üretme uygulaması tarafından destekleniyor. AMD ayrıca RadeonProRender yazılımının Apple bilgisayarlarda 3B modelleme, animasyon ve render veGPU hızlandırmalı performans sunmak üzere Maxon tarafından geliştirilen sezgisel Cinema 4D uygulamasında da kullanılacağını duyurdu.

Radeon Pro 400 Serisi hakkında daha fazla bilgi için lütfen “MeettheCreators” web sayfası creators.radeon.com’uziyaret ediniz.

Etiketler


Yorum Yap

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

Arşivler

Copyright © 2014. Tüm hakları saklıdır.
yabancı dizi izle superbetin