Oyunbolumleri-Güncel Oyun Haberleri


Güncel Oyun Haberleri

27 Ekim 2016
Xbox başkanı Phil Spencer, Xbox Scorpio hakkında bazı açıklamalar yaptı

27 Ekim 2016 Oyun Haberleri Yorum Yok


Microsoft’un Xbox cephesinin patronu Phil Spencer, resmi Twitter hesabından bir soru-cevap etkinliği gerçekleştirdi. Gelecek yıl içerisinde çıkacak Xbox Project Scorpio için gerçekleştirilen etkinlikte Spencer birçok ilginç açıklamada bulundu. Zira Xbox patronu Phil Spencer, konsolun geliştirici ekibiyle tam bir gün geçirdiğini ve olayı yakından takip ettiğini söyledi. Gözlemledikleri karşısında çok memnun kaldığını söyleyen Xbox patronuna kısa sürede binlerce soru geldi.

Ancak bir kişinin, ”Konsolun çıkış tarihini öne alabilir misiniz?” sorusuna ise Phil, ”Geliştirici firma ile beraber bir gün geçirdim ve toplantılar düzenledik. Gözlemlediğim kadarıyla konsolun gelişim süresi çok iyi devam ediyor. Belirlediğimiz çıkış tarihi şu an için uygun gözüküyor. Şu an için tarihi öne almak gibi düşüncemiz bulunmuyor.” cevabını verdi. Ayrıca açıklamalarına devam eden Phil Spencer, ”Project Scorpio için önümüzde uzun bir süre var ve bu süreyi iyi değerlendirmek istiyoruz. Anladığım kadarıyla oluşturulan bu sistem tamamen performans üzerine kurulmuş. Ayrıca konsolun gelişiminde çalışan birçok mühendisimiz aynı zamanda bilgisayar bölümünde de çalışıyorlar. Yani Xbox Project Scorpio için bilgisayar dengesinde diyebiliriz.” açıklamasında bulundu.

Bundan anladığımız kadarıyla konsol gerçekten çok kaliteli olacak gibi gözüküyor. Gelecek yeni konsol ile birlikte oyuncular gerçek 4K grafiğinin keyfine varacak diyen Spencer, konsolun tamamen özel olarak tasarlandığının altını çiziyor. Xbox One S ile birlikte çıkışını gerçekleştirecek Project Scorpio arasında gözle görülür performans farkı olacakmış. Ayrıca söylenene göre Project Scorpio maddi olarak bizi bir hayli zorlayacak ve deyim yerindeyse cebimizi yakacakmış. Bakalım Project Scorpio gerçekten bu kadar övüldüğü gibi yeni nesilin başlangıcı mı olacak bekleyip göreceğiz.

Yorum Yap

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

Arşivler

Copyright © 2014. Tüm hakları saklıdır.
yabancı dizi izle superbetin