Oyunbolumleri-Güncel Oyun Haberleri


Güncel Oyun Haberleri

27 Ekim 2016
Sony iki yeni kontrolcü duyurdu!

27 Ekim 2016 Oyun Haberleri Yorum Yok


Sony özellikle DualShock 4 ile birlikte kontrolcü problemini de büyük bir ölçüde çözdü diyebiliriz. Buna rağmen eski versiyonlarına göre çok daha iyi bir ergonomisi olan DuaShock 4 bana yetmiyor diyorsanız bu kontrolcüye alternatifler geliyor. Sony yaptığı açıklama ile PS4 için iki yeni kontrolcü duyurdu.

3.parti firmalar tarafından yapıaln bu yeni kontrolcüler Sony desteğine de sahip olması ile önemli bir yer teşkil ediyor. Sony’nin aktif olduğu ülkelerde bu sene içerisinde satışına başlanacak olan bu iki yeni kontrolcü, ünlü oyun aksesuarları üreticilerinden geliyor.

Bu kontrolcülerden ilki Razer Raiju. Daha çok turnuvalar ve eSpor organizasyonları göz önüne alınarak yapılan Razer Raiju, 4 adet esktra tuş ile birlikte geliyor. İki farklı profil oluşturabileceğiniz bu kontrolcüde daha hızlı tepkiler için kullanabileceğiniz triger tuşları bulunmakta. Ayrıca 3.5 mm kulaklık girişi bulunan kontrolcüde ses açma, mikrofon kapatma gibi ekstra tuşlara da yer verilmiş. 3 metrelik bir kablo ile birlikte gelecek olan Razer Raiju’nun analog kısmı da daha iyi bir tutuş için özel olarak tasarlanmış.

Nacon Revolution ise ilk etapta analog dizilimi ile dikkat çekiyor. Yine turnuva ve espor odaklı bu bu kontrolcüde 4 ekstra tuş bulunuyor. Sekiz yönlü yön tuşuna sahip olan Nacon Revolution 4 farklı profil imkanı sağlıyor. Ayrıca PC desteği sayesinde tuş takımını ve makroları ayarlayarak kaydetme imkanı da sağlanmış. Yine 3 metrelik bir kabloyla gelecek olan kontrolcü tıpkı Razer Raiju gibi yılbaşı döneminde piyasaya çıkacak.

Yorum Yap

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

Arşivler

Copyright © 2014. Tüm hakları saklıdır.
yabancı dizi izle superbetin