Oyunbolumleri-Güncel Oyun Haberleri


Güncel Oyun Haberleri

26 Ekim 2016
Sony, No Man’s Sky’daki kafa karışıklığı için topu medyaya atıyor

26 Ekim 2016 Oyun Haberleri Yorum Yok


No Man’s Sky herhalde şu anda Steam’in en düşük puanlı oyunu olabilir. Ya da en azından o oyunlardan birisidir. Bunun sebebi de yapımcı firmanın oyunu önceden çok değişik şekillerde tanıtıp, sözünü verdiği hiçbir şeyi oyunun final versiyonuna aktarmaması oldu.

No Man’s Sky’ın en büyük destekçilerinden birisi olan Sony, birçok panelde No Man’s Sky’a yer vermiş Hello Games’in söylediği her şeyi desteklemişti. No Man’s Sky büyük bir patlama yaratınca ve bu patlamanın sonunda da Hello Games ortadan kaybolunca oyunu Steam’den iade edip parasını alabilenler aldı, alamayanlar verdiği paranın üstüne güzel bir soğuk su içti.

Hadi Steam’de bir şekilde iade edilebildi de, PlayStation 4’te iade seçeneği yok. O oyuncular ne yapabilir ki? Pixelvulture adlı oyun basın sitesi bu sorunun cevabını bulmak adına oyunu PS Store’a iade edebilmek için bir iade denemesi yapıp Sony’ye mail atmış. Mail’de iade gerekçesi olarak şunları sunmuşlar:

– Fragmanlarda ve röportajlarda defalarca gösterilmesine rağmen çoklu oyuncu modunun bulunmaması
– Oynanışın fragmanlara göre çok daha farklı olması
– Genel olarak yanlış reklam yapılması

Sony bu iade mailine neredeyse 14 gün sonra cevap vererek oyunun açıklamada bir kişilik olduğunu yazdıklarını, medyada çoklu oyuncu seçeneğine sahip olacakmış gibi resmedildiğini söylemiş. Sony’nin dediği gibi açıklamada bir kişilik yazıyor ve oyuncuların da bu açıklamaya dikkat ederek oyunu satın alıp indirdikleri düşünülürse bir iadenin söz konusu olamayacağını söylüyorlar.

Medyaya sahip olduğu bilgiyi kim verdi, bunu düşünmediler herhalde.

Sadece bahsi geçen site değil, birçok oyuncu da aynı problemle karşılaştı. Siz ne diyorsunuz? Burada suçlu oyunu yanlış tanıtanlar mı yoksa medya mı? Şu videoda da bir kişilik diyor herhalde 🙂

Yorum Yap

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

Arşivler

Copyright © 2014. Tüm hakları saklıdır.
yabancı dizi izle superbetin