Oyunbolumleri-Güncel Oyun Haberleri


Güncel Oyun Haberleri

26 Ekim 2016
Game of Thrones’un 7. sezon bölümlerinin konuları sızdı

26 Ekim 2016 Oyun Haberleri Yorum Yok


Öncelikle uyaralım! Bu haberde Game of Thrones’un 7. sezonuyla alakalı çok fazla sürpriz kaçıran (SPOİLER) olacak. Gerçi sürpriz kaçıran okumak istemeseniz girmezdiniz habere. Ama merakınıza falan yenik düşmüş olabilirsiniz. Ondan dolayı biz tekrar bir uyaralım, ne olur ne olmaz.

Ünlü yazar George R.R. Martin’in kaleme aldığı kitap serisi Game of Thrones’un televizyona uyarlaması gerçekten dünya çapında çok büyük ses getirdi. HBO kanalının alınmadık ödül ve kırılmadık reyting rekoru bırakmayan dizisi Game of Thrones’un hatırlarsanız 6. sezonu bizi meraklar içinde bırakarak bitmişti. Tahminlere göre ise dizinin 7. sezonu Nisan 2017’de başlayacak. Ancak daha yeni sezon başlamadan tüm bölümlerin konusu dünyaca ünlü forum sitesi Reddit üzerinden sızdırıldı. Zira sızıntıyı yapan kişi aynı şekilde 6. sezonun bölümlerini de sızdırmış ancak forum yönetimi konuyu kaldırmıştı. Ama konuyu okuyanların iddialarına göre sızıntılar birebir doğruydu. Kafayı Games of Thrones ile bozan ve aynı şekilde 7. sezonun bölümlerini de sızdıran Free Folks takma isimli şahsın açtığı konu tekrar silindi ve üyeliğine son verildi. Ancak forum yönetimi yine geç kaldı ve dizinin sızdırılan 7. sezon bölümleri çoktan bazı kişiler tarafından internette paylaşıldı.

İşte dizinin yeni sezon bölümlerinde yaşanacak olaylar;

1. BÖLÜM
-White Walker’lar duvara doğru büyük yürüyüşe başlayacaklar.
-Bran, Sur’u aşarak Castle Black’e ulaşacak ve Efkarlı Edd ile karşılacak.
-İlk bölümün sonunda Khaleesi ve arkadaşları sonunda Ejderha Kayası’na varırlar. Khaleesi yukarıya ilerler ve Stannis’in eski savaş odasına gider. Odanın camından duygusal bir şekilde ailesine ait olan topraklara bakar ve masanın üzerinden satranç taşını alarak Tyrion’a bakarak, ”Başlayalım mı?” der ve bölüm biter.

2. BÖLÜM
-Jon’a Khaleesi’den mesaj götüren bir kuzgun gider. Khaleesi, Westeros’da bulunan bütün lordları çağırır. Jon ve Davos ise tartışmalar sonucunda bu çağrıya uymaya ve Khaleesi’nin huzuruna gitmeye karar verirler. Zira White Walker’ları öldürebilmek için Ejderha Kayası’ndan ejderha camına ihtiyaçları vardır.
-Jon, Winterfell’in başına Sansa’yı geçirir.
-Jon, Ghost’u Winterfell’de bırakır. Ghost tüm sezonu burada kalır.

3. BÖLÜM
-Jon ve Davos ikilisi Khaleesi’nin çağrısına uyarak Ejderha Kayası’na gelirler. Tyrion ise onları sahilde karşılar.
-Yolda giderken Missandei ve Gri Solucan ile karşılaşırlar ve Tyrion, Jon ve Davos ikilisini, Khaleesi’nin huzuruna getirir. Odada birkaç tane Dothraki nöbet tutuyordur.
-İlk önce Khaleesi küstah davranır ve Jon’dan önünde diz çökmesini ister ancak Jon bunu sert dille geri çevirir. Kısa süren gerginliğin ardından ise White Walker’ları konuşmaya başlarlar. Önce Khaleesi, Jon’a inanmaz ama Tyrion onun güvenilir olduğunu ve yalan söylemeyeceğini anlatır.
-Davos, Jon’un ölümden geri gelmesinden bahsetmek ister ancak Jon buna engel olur.
-Khaleesi’nin Jon’a karşı olan tepkisi biraz yumuşar.
-Bran ise Winterfall’a ulaşır ve Meera da sağ salim köyüne gider.

4. BÖLÜM
-Arya, Winterfall’e varır.
-Bölümün devamı genel diyalog vs.

5. BÖLÜM
-Sam, Winterfell’e gitmek amacıyla Gilly ve bebelak ile beraber Hasar’dan ayrılır.
-Jorah, Ejderha Kayası’nda Khaleesi ile tekrar buluşur.
-Jon bir kuzgundan Bran ve Arya’nın Winterfell’e döndüğü haberini alır.
-Jaime, Bronn, Tyrion ve Davos, son derece gizli bir toplantı yaparlar. Tyrion onların Khaleesi’nin karşısında güçsüz olduğunu ve teslim olmaları konusunda uyarır. Ama Jaime tabii ki sinirlenerek buna karşı çıkar.
-Bölümün sonunda ise Gendry, kral topraklarında silahçıda Davos tarafından bulunur.

6. BÖLÜM
-Jon yanına Tazı, Thoros, Beric, Gendry ve Jorah’ı alarak Sur’un Doğu bölgesine gemiyle yola çıkar. Amaçları ise Wight ele geçirmektir.
-Bu ekip, Gece Kralı’nın ölülerden oluşan ordusunun saldırısına uğrar. Bu ordu içerisinde bulunan ölü kutup ayısı ise Thoros’u acılar içerisinde öldürür.
-Ekip ise bu ordudan kaçarak donmuş gölün üzerinde kenara sıkışırlar. Ordu tekrar bunlara saldıracak iken ejderhalarıyla birlikte Khaleesi gelir ve ölüleri geri püskürtürler. Bu sahnede bolca görsel efekt uygulanmış.
-Jon tam ölecek iken ise imdadına Benjen yetişir ve atını vererek onun gitmesini ister. Jon ise oradan kaçar ancak ölüler Benjen’e saldırırlar.
-Buradan kaçtıktan sonra ise sakin bir yere gelirler. Jon, Khaleesi’ye bir teklifte bulunur. Eğer White Walker’larla savaşmasında yardım ederse, Kuzey’in Kralı ünvanından vazgeçeceğini söyler.
-Bölümün sonunda ise Khaleesi, düşünceli ve kararsız olarak bakar ve bölüm biter.

7. BÖLÜM
-Sansa ise Littlefinger’ı ölümle cezalandırır. Arya da bunu keyifle yerine getirir.
-Cersei, kanlar içerisinde yatağında açar gözlerini.
-Sam ve Bran, Jon’un asıl kökenini keşfederler ve Jon’un aslında meşru bir Targaryen olduğunu ve isminin ise Aegon olduğunu öğrenirler. Bu duruma göre Jon, gerçek anlamda tahtın hak sahibidir.
-Sürpriz sahnelerden birisi olarak ise Jon ve Khaleesi, teknede yolculuk ederlerken yakınlaşırlar ve sonunda da ateşli bir şekilde sevişirler.
-Gece Kralı, Viserion’la Sur’a saldırır. Ağzından mavi ateş çıkaran Viserion Sur’u yıkar. Böylelikle bölümün sonunda Sur tamamen yıkılmış olur.

Bir de hangi bölüme ait olduğu bilinmeyen bazı sızıntılar daha var. İşte onlar;

-Cersei tekrardan Jaime’den hamile olduğunu düşünür ve test ettirir. Durumu Jaime’ye açıklar. (sanırım kanlar içinde uyandığı sahnede muhtemelen çocuğunu düşürecek)
-Arya, Walder Frey’in yüzünü kendisine ayarlar ve giyerek bir yemek verir. Frey’in oğullarını zehirleyen Arya, tüm kadınların kaçmasını sağlar ve annesi ile abisinin intikamını almıştır.
-Euron’un sahip olduğu donanma, Yara’nın donanmasını yener ve Euron, büyük bir zafer kazanarak Yara’yı esir alır. Theon ise son anda kaçmayı başarır ve Demir Adalılar tarafından kurtarılır
-Khaleesi ise bazı Westeros lordlarını sinirlenerek ateşle yakar. Bu lordlar arasında Sam’in babası ve erkek kardeşi de vardır.
-Tyrion, kralın topraklarına yapılacak ejderha saldırısında çok fazla masumun da öleceğini Khaleesi’ye anlatır ve ondan mantıklı hareket etmesini ister.
-Jorah ve Sam, Hisar’da tanışırlar. Sam, Jorah’ın Greyscale hastalığına çare aramaya başlar.
-Tyrion, eskiden beraber olduğu kadınları gizlice içeriye sokmak için kullandığı lağım tünellerini bu sefer Casterly Kayası’na sinsi bir saldırı yapmak için kullanmayı düşünür.
-Arya, Winterfell’e geri dönerken yolda Nymeria ile karşılaşır.
-Tyrion, taht için en uygun ismin Khaleesi olduğu yönünde Jon’u ikna etmeye uğraşır.
-Jon ve Theon karşılaşırlar. Jon ise Theon’a, Sansa için yaptıkların olmasa çoktan bağırsaklarını sökmüştüm der.
-Jaime ve Olenna yüksek bahçede görüşürler. Olenna sonunda Joffrey’i öldürdüğünü söyler ve zehir içerek kendisini öldürür.
-Lennister ordusu geri dönerler iken Khaleesi ve Dothraki ordusunun saldırısına uğrar. Çok çetin geçen savaşta Qyburn’un anti-ejderha zıpkınına rağmen Lennister ordusu büyük yenilgi alır. Bron ise son anda Jaime’yi ejderhadan kurtarır ve oradan kaçmayı başarırlar.
-Jon, Drogon’dan korkmaz ve ona yavaşça yaklaşarak onu sever. Ancak Drogon’un buna izin vermiş olması, Khaleesi’yi şaşırtır.
-Jorah önceleri Jon’u pek ciddiye almaz ancak araları zamanla ısınır ve Jon, Mormontlara ait olan Valyria çeliğinden yapılmış Longclaw kılıcını Jorah’a vermek ister ancak Jorah bunu geri çevirir ve onda kalması gerektiğini söyler.
-Jon, White Walker tehlikesini herkese kanıtlamak için bir tane ele geçirir ve herkesi Dragonpit’te toplantıya çağırır. Karşılarında White Walker gören lordlar şaşırır ve korkarlar. Cersei, çok fazla korkar. Jorah, White Walker’ı ortadan ikiye böler ancak bu işe yaramaz ve hareket etmeye devam eder. Jon ise bunların sadece ejderha camı ile öldürülebileceğini anlatır. Cersei önce Kuzey’e ordu göndererek White Walker savaşında destek olacağını söyler ancak asıl planını Jaime’ye açıklar. Plana göre Walker’lar Cersei’nin bütün düşmanlarını öldürecek ve böylelikle Cersei avantaj sağlayacaktır ancak Jaime bu plana karşı çıkar ve ihanet edemem diyerek Kuzey’e haber vermek için yola çıkar.
-Dragonpit toplantısında Tyrion ve Cersei kısa süreliğine yalnız konuşurlar ve duygusal anlar yaşanır.
-Rhaegar ve Lyanna’nın düğünüyle alakalı bir flashback (geri dönüş) olacak.
-Littlefinger ise fitne sokarak Arya ve Sansa kardeşleri birbirine düşürmeye çalışır ancak Bran, bunun bir oyun olduğunu Sansa’ya gösterir.

Evet, genel sızıntılar bu yönde. Bakalım Free Folks tıpkı 6. sezonda olduğu gibi bu sezonda da doğru sızıntılar mı yapmış bekleyip göreceğiz.

Yorum Yap

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

Arşivler

Copyright © 2014. Tüm hakları saklıdır.
yabancı dizi izle superbetin