Oyunbolumleri-Güncel Oyun Haberleri


Güncel Oyun Haberleri

25 Ekim 2016
Watch Dogs 2, Donald Trump’a bile gönderme yapıyor

25 Ekim 2016 Oyun Haberleri Yorum Yok


Ubisoft firmasının ünlü hacker oyunu Watch Dogs’un yenisi Watch Dogs 2’nin çıkmasına az bir süre kalmış iken bolca oynanış videoları izliyoruz. Hatta oyunu oynama şansına yakalanan bazı ünlü isimler ise oyunun içerisinde yer alan bazı detayları bile görmemiz mümkün. En sonuncu detay videosu ise Eurogamer Youtube kanalından geldi. Zira paylaşılan videoda ise Ubisoft firmasının oyun içerisinde birçok yere ve kişiye gönderme yaptığını görebiliyoruz. Ancak en göze çarpanı ise 8 Kasım tarihinde düzenlenecek Amerikan başkanlık seçiminde en büyük adaylarından birisi olan Donald Trump reklam tabelasının olması.Yan görevlerden birisinde Donald Trump’ın Thruss ismiyle seçimler için oy istediği reklam tabelasını boyuyoruz. Tabelada ise Thruss isimli aday, ”Körfez bölgesini hep beraber yeniden eski ihtişamlı günlerine geri döndürelim” sloganıyla oy istiyor. Oyundaki ana karakterimiz Marcus Holloway ile tabelayı dışkı grafitilerine ve Thruss’un kafasını ise üyesi olduğumuz hacker grubu DedSec’in logosuna boyuyoruz.

Videoda gözüken diğer göndermeler ise bir zamanlar ülkemizde de Kara Şimşek adıyla yayımlanan efsanevi televizyon dizisi Knight Rider’a yapılıyor. Cyber Driver olarak kendisine oyunda yer bulan ünlü dizinin akıllarımızdan çıkmayan o KITT ismindeki aracı da oyundaki yerini almış. Ayrıca bu kadar göndermeyle de yetinmeyen Ubisoft, yine bir televizyon dizisi karakteri olan Devon Miles’e de gönderme olarak Devon Von Devon adında bir karakter eklemiş.

Ayrıca Microsoft’a yapılan göndermeler dışında Ubisoft, ilaç sektörüne de değinmeden edememiş. Firma, ilaç sektöründe ismini skandallara karıştıran Martin Shkreli ile alakalı bile bazı görevler eklemiş. Bakalım şirket daha çok kişiye dokunmuş mu oynayıp göreceğiz.

Yorum Yap

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

Arşivler

Copyright © 2014. Tüm hakları saklıdır.
yabancı dizi izle superbetin